مجموعه کتابها و مقلات حسابداری
سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی از اتمام کار واگذاری سهام شرکت های بزرگ دولتی تا نیمه سال آینده و احیای کداقتصادی برای جلوگیری از فرار مالیاتی خبر داد.
بازیگران بورس، حوزه سیاست را چگونه رصد می‌کنند؟
رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفتی اظهار داشت:صادرکنندگان فرآورده های نفتی از مشوق های مالیاتی برخوردار خواهند شد .
رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور گفت : با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای مهرماه ، هر فعال اقتصادی ثبت نام شده هنگام فروش کالا وخدمات ،علاوه بر بهای کالا وخدمت باید مالیات برارزش افزوده را دریافت وصورتحساب صادر نماید؛در غیراینصورت کلیه کالاهایی که در خارج از شبکه VATدر کشور توزیع شوند، طبق این قانون قاچاق محسوب شده وقابل مصادره خواهند بود .
هیئت دولت در راستای حل مشکل مطالبات معوق بانکها و جلوگیری از افزایش این مطالبات، ارائه تسهیلات ارزی به بخش خصوصی از حساب ذخیره ارزی را به عدم وجود معوقات ارزی – ریالی و اخذ تضمین‌های کافی منوط کرد.
یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد ایران در مواجهه با فشارهای امریکا به بانک های بزرگ اروپایی، روابط خود با بانک های آسیایی به ویژه امارت، چین، مالزی و هند را توسعه داده است.
درپی انتشار خبری در مورد تشکیل اتاق مشاوره رایگان مالیاتی دراتاق بازرگانی وصنایع ومعادن تهران، دبیرخانه این مرکز شیوه های تنظیم وقت،ارتباط با مرکز ومشاوره حضوری با کارشناسان مالیاتی اتاق تهران را اعلام کرد
با حکم رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، بهروز مهدلو به سمت مدیرکل امور مالیاتی مودیان بزرگ (LTU) منصوب شد.
معاون فن آوری نوین بانک مرکزی در نشست خبری در بانک مرکزی اعلام کرد : با راه اندازی سیستم الکترونیکی در دفاتر سازمان ثبت اسناد از این پس پرداخت مالیات، حق التحریر و حق السهم به صورت الکترونیکی انجام می گیرد
کشاورز نمونه سال 87 در حوزه ادوات کشاورزی در دیدار با معاون صنایع و امور زیربنایی وزارت جهاد کشاورزی بهره مندی از مشوق های مالیاتی مانند معافیت برتولیدکنندگان ادوات کشاورزی را از دولت خواستار شد.
سخنگوی دولت با اشاره به راه اندازی طرح بانک اطلاعات مسکن از اول آذر ماه گفت که از این به بعد تمام نقل و انتقالات زمین و مسکن اعم از نقل و انتقال قول نامه‌ای در سامانه مسکن ثبت خواهد شد و از این تاریخ از نقل و انتقالات بیش از دو واحد مسکونی در طول سال با نرخ واقعی مالیات دریافت خواهد شد و به این ترتیب سوداگران مسکن مشخص می‌شوند.
ناظر تالار بورس کالا از پیگیری برای بهره مندی از مشوق های مالیاتی واردکنندگان کنجاله و ذرت در کشور خبر داد.
مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد : تفاوت مالیات متعلقه پس از کسر ذخیره مالیات و هرگونه کسری ذخایر احتمالی و دیگر بدهی های سال های قبل تا تاریخ عرضه اولیه سهام بانک ملت، که افشا و اعلام نشده باشد از سوی دولت تامین و پرداخت خواهد شد.
وزیر تعاون اعلام کرد : کارآفرینانی که از مزایای تعاونی‌های اقتصادی استفاده می کنند، از مشوق های مالیاتی نظیر معافیت برخوردار و بخشی ازحق بیمه کارکنان زیر پوشش آنان نیز بخشیده می شود.
رئیس سازمان بهزیستی کشور از ارائه طرح معافیت مالیاتی حقوق معلولان به دولت خبر داد.
دولت به منظور تامین آرد مصرفی عموم مردم و در راستای حمایت از تولید آرد داخلی و مدیریت آثار ناشی از خشکسالی، عوارض صادراتی گندم و آرد را افزایش داد.
شرکت ارتباطات سیار مالیات سیم کارت های 288 هزار تومانی را 30 هزار تومان اعلام کرد.
در راستای نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل 44 صورت گرفت
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم اسفند ۱۳۸۸ساعت 2:47  توسط جواد رشیدپور  |